blog

W ten sposób często wprowadzamy duże zmiany codziennymi małymi krokami

W ten sposób często wprowadzamy duże zmiany codziennymi małymi krokami

Dlatego ważne jest dla mnie zachowanie odpowiedniego dystansu."Z drugiej strony wydaje się lekceważące i niegrzeczne, jeśli nagle na kogoś sykniesz "Więcej dystansu!" lub po prostu pokazując chęć zachowania dystansu w języku ciała, na przykład wykonując trzy kroki do tyłu. Bez dodatkowego wyjaśnienia jest to odbierane jako odrzucenie. Przedstawiono nowe dane: czy Moderna jest bardziej obiecująca niż Biontech? Rozpoczyna się nowa strategia testu koronowego: jakie zasady obowiązują? Noszenie, oddychanie, mycie: tak wygląda codzienne życie z maską

Zawsze możesz pomijać prywatne spotkania i odkładać je na lepsze czasy – jeśli już z góry podejrzewasz, że nie będziesz w stanie zachować dystansu.

Odroczenie w rzeczywistości nie jest anulowane – ta myśl pomoże Ci teraz przezwyciężyć rozczarowania.

Wykorzystane źródła: badanie Ulrike Scheuermann COSMO na Uniwersytecie w Erfurcie, 24. fala z 30 października 2020 r.

Alienacja i dystans mogą pojawić się w każdym partnerstwie – szczególnie w stresujących i niepewnych czasach, takich jak pandemia korony. Ale codzienny rytuał może pomóc przywrócić utraconą bliskość.

"Gdzie odeszła nasza miłość". Pośród pandemii, zmartwień i niepewnej przyszłości jesteśmy bardziej spięci niż zwykle, więcej kłótni, wycofania, alienacji. Mieszkasz obok siebie.

Jak kochankowie i przyjaciele znów się odnajdują? Czy możemy na nowo odkryć naszą miłość? Tak. Mam na to koncepcję codziennego "Pięć minut razem" rozwinięty.

Nie musi to być wielka zmiana – ani separacja

Aby ponownie znaleźć miłość, niekoniecznie potrzebujesz wielkich przedsięwzięć, które w tej chwili i tak są trudne. Nie musi to być coaching dla par – nawet jeśli jako psycholog uważam, że profesjonalne wsparcie jest dla mnie ważne i często je polecam. I: Z pewnością nie musisz się od razu rozstać, ponieważ czasami bliskość i połączenie są ledwo zauważalne.

Często problem zaczyna się po prostu od tego: twierdzenie, że zawsze powinniście się głęboko kochać i uważać się za wspaniałego, jest po prostu zbyt wysokie. Byłoby idealnie. Ale perfekcjonizm to nie miłość. 

Małe, ale częste randki

Dzięki codziennej rutynie możesz szybko obrać nowy kierunek, który pozwoli na ponowne rozkwitnięcie związku miłości. Na pierwszy rzut oka lubi "Pięć minut razem" oznacza tylko małą zmianę w życiu codziennym. Ale wszystko, co robimy najlepiej każdego dnia, rozwija wielką moc. Powód: nasza podświadomość dostosowuje się do tego i działa w tym samym kierunku.

Z biegiem czasu prawdopodobnie zauważysz, że mimowolnie przygotowujesz się na czas razem z kilkoma myślami, nie możesz się doczekać, aby poczuć się bliżej drugiej osoby, nawet poza krótkim czasem spędzonym razem. W ten sposób często wprowadzamy duże zmiany codziennymi małymi krokami. 

(function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont);}}) ( ); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;}

Jak to działa "Pięć minut razem"?

Najważniejsze: w tym krótkim czasie zwracasz się do drugiej osoby z absolutną koncentracją. Jedno jest zainteresowane tylko drugim: Kluczowe pytanie: "Jak się naprawdę masz" Druga osoba również opowiada, jak sobie radzą przez około dwie minuty. Potem się zmieniasz. Obie mówią mniej więcej tyle samo czasu, otoczenie powinno być oddzielone od reszty codziennego życia, a nie w taki sposób, w jaki zwykle spędzacie razem czas. Albo twarzą w twarz, na przykład na ławce w parku, przy stole, w fotelach naprzeciwko siebie. Lub obok siebie: możesz stanąć przed otwartym oknem, położyć się obok siebie na dywanie (szeroko rozbudzony, proszę nie zasnąć!) Lub wybrać się na krótki spacer na zewnątrz i pięć minut. Nie możesz zabrać ze sobą telefonu komórkowego. Jeden z nich pyta: "Jak się naprawdę masz" To znaczy: co się porusza, zajmuje, obciąża, zachwyca, uszczęśliwia? Potem następuje ciche słuchanie, brak odpowiedzi, brak dyskusji, a druga osoba może odpowiedzieć i powiedzieć na przykład na następujące pytania: Jakie są uczucia i nastroje, łatwe i trudne? Jakie były doświadczenia edukacyjne? Co mnie teraz wzrusza, przeraża, podnieca?https://yourpillstore.com/pl/libidxgel/ Co było miłego w drugiej osobie? Wdzięczność? Przewidywanie? Unikasz powierzchownych, codziennych spraw, spraw organizacyjnych czy błahostek à la "Co on tam znowu zrobił?" lub "Co jeszcze musimy zrobić"Najlepsze myśli "Pięć minut razem" zawsze w tym samym czasie – w każdym razie spotkanie, inaczej pewnie nic nie będzie. Ułatwia to opracowanie rutyny, której nie trzeba już decydować za każdym razem. 

Co z tym robisz

Zapobiegają mieszkaniu obok siebie i oddzieleniu lub zakończeniu tego ponownie. Codzienne mielenie jest przerywane. Znów się poznają, mają poczucie, że inni są świadomi ich stanu wewnętrznego.

Stwarza to bliskość, więź i harmonię. A to ma wiele wspólnego z miłością: ty "widzieć" Ich odpowiednik – w tym sensie: rozpoznają swoją istotę. To jest miłość W związku z tym druga osoba również czuje się widziana i kochana.

Relacje dają bezpieczeństwo i stabilność

Stabilne, głębokie i pełne miłości relacje są kluczem do zdrowego i szczęśliwego życia. Zostało to udowodnione w (długoterminowych) badaniach naukowych.

"Żądza, występek i miłość": On (79), ona (77): „Uprawiamy seks kilka razy w tygodniu” Zdrowie psychiczne: Ta grupa wiekowa była mocno obciążona blokadą. Wspólne pocenie się: zalety sportu dla związku

Szczególnie w niepewnych czasach możemy liczyć na to, co będzie trwać, nawet jeśli wiele się zmieniło: nasi przyjaciele, rodzina i inne ważne osoby w naszym życiu.

Ulrike Scheuermann jest wykwalifikowanym psychologiem i autorką bestsellerów. Od 25 lat pomaga ludziom dbać o siebie. Jej programy samoopieki odbywają się w jej akademii w Berlinie.

Wykorzystane źródła: www.ulrike-scheuerman.de

Ograniczenia spowodowane pandemią koronową mogą być dla nas ogromnym obciążeniem. Wydarzenia i spotkania, na które czekaliśmy, muszą zostać przełożone lub nie są obecnie możliwe. To prowadzi do rozczarowania.

Chcielibyśmy teraz mieć wiele innych rzeczy: nieograniczoną swobodę poruszania się jak poprzednio, cieszenie się koncertem, spotkanie z całą rodziną, przytulanie przyjaciół. Do niedawna myśleliśmy, że więcej normalności w tym sensie będzie znowu możliwe pod koniec listopada. Wydaje się, że tak nie jest, ponieważ liczby nie spadają. Wielka nadzieja znika, rozczarowanie się rozprzestrzenia. Jak możemy pozostać silni psychicznie i odprężeni emocjonalnie?

Aby lepiej radzić sobie z rozczarowaniami, należy najpierw zrozumieć, co dzieje się w naszej psychice, zanim nastąpi rozczarowanie. 

Największe rozczarowania wynikają ze zbyt wysokich oczekiwań

Rozczarowania mają czas realizacji: są wynikiem życzeń, oczekiwań i nadziei, które wcześniej narosły w naszej wyobraźni. Rozczarowane oczekiwanie rodzi silne emocje: złość, złość, oburzenie. Frustracja, zły nastrój, gorycz. Smutek, rezygnacja, rozpacz. Pozytywne nastroje i uczucia, takie jak radość, oczekiwanie, współczucie i pomoc, znikają w tle. To wpływa na nastrój w życiu codziennym – a tym samym na jakość życia. 

Zachowanie może się również zmienić, jak można obecnie zaobserwować: coraz więcej osób wychodzi ze wspólnego stania jako społeczność, myśląc "Możemy to zrobić razem". Wyłączają się i na przykład nie śledzą już wiadomości, robią swoje, na przykład coraz bardziej beztrosko radzą sobie z przepisami dotyczącymi odległości i noszą maski. 

Te konsekwencje rozczarowania nie są automatyczne, ponieważ możemy wiele zrobić, aby pozostać w dobrym nastroju i zachować jakość i radość życia pomimo niesprzyjających warunków. Ja to nazywam "Wewnętrzna wolność" – niezależność emocjonalna od warunków zewnętrznych.

Zapobieganie rozczarowaniu: pragmatyczny realizm zamiast nierealistycznego optymizmu

Kluczem do większej pogody ducha jest pożegnanie się ze zbyt wysokimi oczekiwaniami. Często słyszymy, że zawsze należy być optymistą. To może być dobra strategia, ale nie zawsze. W tej chwili może to przynieść odwrotny skutek, jeśli pozwolisz sobie na nierealistycznie optymistyczne pomysły.

(function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont);}}) ( ); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;}

Jeśli poddasz się pomysłowi, że od grudnia będziesz mógł ponownie organizować beztroskie przyjęcia bożonarodzeniowe i całkowicie ukryć możliwość, że to może nie zadziałać, warto rozważyć wariant minimalny oprócz tego wariantu maksymalnego: "Byłoby fajnie, ale może być też tak, że będziemy musieli przełożyć to na uroczystości do wiosny lub nawet później."

Jeśli taki minimalny wariant ma miejsce w wyobraźni, to mocny szok nie nadejdzie. Pozytywne myślenie i niezachwiany optymizm często przynoszą obecnie skutki odwrotne do zamierzonych. Podobnie pomysł, że można przejść przez pandemię bez negatywnych emocji.

Pozwól na negatywne i bolesne emocje – a potem je zmień

Aby wyobrazić sobie wariant minimalny – a jeśli już wystąpiły rozczarowania – ważne jest, aby najpierw pozwolić na negatywne emocje. Dozwolone są również frustracja, złość i smutek. Możesz się skarcić, podzielić się frustracją z przyjacielem, przyjacielem przez telefon "narzekać na coś". Dzielenie się emocjami pomaga ci łączyć się z innymi i utrzymywać dobry kontakt z innymi. Pociesza i odciąża. "Wspólny ból to połowa bólu" to więcej niż powiedzenie. 

Jeśli pozwolisz na trudne emocje, ustąpią. Daje ci to szansę na pokonanie trudnych rzeczy bez walki lub tłumienia emocji – co jest niezdrowe i może prowadzić do chronicznego utknięcia w negatywnym nastroju, ponieważ zanurzasz się w zgorzknieniu lub frustracji. Zamiast tego możesz pojawić się ponownie po silnej negatywnej emocji – a potem bardziej zrelaksowany. 

Po ustąpieniu negatywnych emocji: konstruktywnie radzić sobie z rozczarowaniami

Umożliwia to przyjęcie konstruktywnej postawy psychologicznej. Oto trzy sugestie. 

Przełożone nie są anulowane: wiele wydarzeń jest odroczonych dopiero teraz, może odbyć się później lub w innej formie.

Realistycznie planuj małe rzeczy zamiast nierealistycznej nadziei na wielkie rzeczy: wykonuj kilka telefonów z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Wychodź codziennie, niezależnie od pogody. Poświęć czas na dbanie o siebie teraz, którego prawdopodobnie byś nie miał. Podsumuj dzień: co było dziś piękne? Za co jestem wdzięczny?

Znajdź chwilowo alternatywy: zapytaj, jak to zrobić "Co pasuje lepiej niż to, o czym marzyłem?" lub "Co jest dobrego w trudnych?" pomóc pozostać pragmatycznym i realistycznym. 

Wiele się teraz uczymy na poziomie psychologicznym

Znam jedną z nich "akceptacja" Postawa jest trudna, zwłaszcza gdy jesteś wyczerpany psychicznie, jak wielu jest obecnie. Zwłaszcza tym, którzy lubią planować i często muszą planować dokładnie co do minuty, trudno poradzić sobie z przewrotnymi planami i związanym z tym rozczarowaniem. Dlatego właśnie teraz dużo się uczymy: być elastycznym; Relatywizuj oczekiwania; bierz to, co nadchodzi – ponieważ nie możemy tego teraz zmienić. 

Utrata bliskości: możesz użyć tej sztuczki, aby poprawić swój związek. Popatrz i zrób coś: Zwalcz swoje lęki ćwiczeniami oddechowymi Rozproszone objawy: Rozpoznaj depresję u siebie lub u innych

Nic z tego nie oznacza, że ​​musimy się poddać, wręcz przeciwnie. Opierając się na rozluźnionych emocjonalnie, a zatem stabilnych podstawach psychologicznych, możesz podejmować decyzje o tym, co chcesz zrobić, znacznie łatwiej i wyraźnie.

Ulrike Scheuermann jest wykwalifikowanym psychologiem i autorką bestsellerów. Od 25 lat pomaga ludziom kształtować swoje życie lepiej i zdrowiej wewnętrznie, wolniej i bez blokad, korzystając z najnowocześniejszych metod psychologii. Jej programy samoopieki i coachingu odbywają się w jej akademii w Berlinie oraz online.

Wykorzystane źródła: Ulrike Scheuermann

Niektórzy ściśle przestrzegają obowiązujących przepisów, inni odwiedzają rodzinę i znajomych lub nie zachowują dystansu. Jakie są motywacje w każdym przypadku? A co to z nami robi?

Co się dzieje u ludzi, którzy nie przestrzegają obecnych zasad?

1. Bagatelizowanie: To jest stłumione – ryzyko i zakres naruszeń przepisów nie są traktowane poważnie. Nie ma dyskusji, co to znaczy, jeśli nie przestrzegasz aktualnych zasad dotyczących odległości i higieny.

2. Społeczna presja rówieśników: jeśli otoczenie tylko połowicznie przestrzega zasad lub je ignoruje, jest zaraźliwa i vice versa. Ludzie lubią dostosowywać się do tego, co robią inni. Jeśli przyjaciele lub rodzina przyjmą poniżającą i nieostrożną postawę, łatwo to zaadoptować. Przytulenie się raz jest w porządku – nie czuj się tak. I w tej grupie byłbyś psotnikiem, nie chcesz być wybredną mimozą, może nawet boisz się wykluczenia społecznego.