blog

I druga i trzecia dla nóg mają końce przypominające pazury, które równolegle w trzymają szorstkie włosy.

I druga i trzecia dla nóg mają końce przypominające pazury, które równolegle w trzymają szorstkie włosy.

Osoby otyłe są również narażone na zwiększone ryzyko odleżyn. Zagrożone są noworodki płacz, które nie poruszają się zbyt dobrze, a także osoby bardzo stare. U osób starszych może wziąć udział w uderzeniu krwi, nie nerwów, pogrubienie tętnic z eksploatowanie mocy cukru we krwi lub cholesterolu oraz upośledzenie, które zwiększają ryzyko odleżyn. Ceny również mieć mieć i delikatną wersję, łatwo zanotowaną pod naciskiem. Poważne urazy, takie jak złamanie kości biodrowej lub osób starszych. Z poważnymi pacjentami z niewydolnością serca i innymi przewlekłymi chorobami serca, które spowalniają przepływ krwi. Zagrożone są również osoby z chorobami choroby i anemią. Pacjenci z chorobami psychicznymi lub chorobą Alzheimera są narażeni na odleżyny. Mycie mydłem i wodą może zwiększać ryzyko odleżyn. Osoby z ciemno pigmentowaną skórą lub z przebarwieniami, skórą obrzękową lub twardą i stwardniałą są narażone na odleżyny. Skóra, która jest zbyt sucha lub zbyt mokra (z moczem lub potem), jest kartaona at owrzodzenia.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Premenstrual-Syndrome-(PMS)-and-Premenstrual-Dysphoric-Disorder-(PMDD).aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego lub zespołu napięcia przedmiesiączkowego do stanu, który objawia się objawami emocjonalnymi, fizycznymi i behawioralnymi i lat dotyka kobiety w od 20 40i zedi mz 5 7 dni.

PMS jest częstym częstym stanem i prawie 75% kobiet cervpi na te chorobę w perspektywie swojego swojego. Czasami wahania nastroju, zmiany w zachowaniu i objawy fizyczne mogą być na tyle, że wpływają na normalne życie. (1-5)

Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD)

Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne lub PMDD jest bardziej ekstremalną lub ciężką postacią PMS. Podczas cyklu miesiączkowego mogą wystąpić zmiany hormonalne, powodujące:

wahania nastroju, zmęczenie, bóle głowy, stopa, krótkie miesiączki, biustu bol wzdęcia brzucha itp.

Najważniejsze od 100 miesięcy charakteryzujących si PMS i żadna kobieta nie cerpi na określenie zakresu. U wielu objawy mogą się zmieniać z otwarcia na miesiąc.

Kobiety z PMDD mają objawy depresji, drażliwość i napięcie tuż przed miesiączką. Po prostu kolejny PMS. PMDD może dotknąć 3-8% kobiet w okresie rozrodczym.

Przyczyny PMS i PMDD

Dokładna przyczyna PMS i PMDD jest nadal niejasna. Koniec powiązania tych zaburzeń ze zmianami i fluktuacjami hormonalnymi, a także z ogólną psychologią kobiety. U kobiet z PMDD zwykle zmienia się substancja chemiczna mózgu zwana bardziej serotoniny.

Diagnoza PMS i PMDD

Diagnozę PMS i PMDD zwykle stawia się na podstawie dziennika gór, lub prowadzenie pacjenta proszony jest przez okres trzech miesięcy. W dzienniczku odnotowuje się objawy kliniczne, dzień i okres, czas trwania i nasilenie.

Diagnoza zależy również od innych schorzeń, takie jak migrena i astma, które są nasilane przez PMS. Wykonuje się pełne badanie fizykalne, w tym badanie miednicy.

Przyczyny i objawy PMDD

Osoby z PMDD mogą mieć chorobę depresyjną, zaburzenia lękowe, historię depresji poporodowej lub zaburzenia nastroju itp.

Pacjenci z PMDD mają zwyklesze objawy i mogą narzekać, mame mam objawy poważnie I obezwładniają i nieopłacalne normalnego życia.

U kobiet z PMDD mogą występować objawy lęku, depresje i sezonowych zaburzeń afektywnych (SAD).

Kto jest zagrożony PMDD?

Kobiety zagrożone PMDD to te, które nadużywają alkoholu lub kofeiny, są otyłe lub mają nadwagę, nie ćwiczą lub mają matkę z podobnym stanem.

Rozpoznanie PMDD w DSM-IV-TR podstawie

Rozpoznanie PMDD proba się na podstawie oceny w Diagnostycznym i statystycznym podęczniku zaburzeń psychicznych – tekst wersja IV (DSM-IV-TR).yourpillstore.com Obejmują wszystkich:

W Regionie cykli menstruacyjnych w ostatnich 5 lat lub więcej następnych, ciągu takich jak następujące, muszą być obecne w ciągu ostatniego tygodnia przed miesiączkami: Wyraźnie przygnębiony nastrój, poczucie beznadziejności Wyraźny niepokój, napięcie lub zdenerwowanie Wyraźne łzawienie lub labilność Wyraźna złość lub aggresja Brak zainteresowania Trudności z koncentracją Letarg, zmęczenie Zmiana apetytu – wzrost lub spadek oraz określone zachcianki żywieniowe Za dużo lub za mało snu Czuć się zaszczyconym Fizyczny bol bólu, bólu i bólu mięśni, wzdęć itp. Zmiany utrudniają pracę lub szkoły lub zwykłe zajęcia towarzyskie i relacje. Objawy brak zaostrzenia głównych zaburzeń, takie jak duża depresja, zespół lęku napadowego lub zaburzenia osobowości Wszystkie kryteria A, B i C w z najmniej 2 przygody cyklach w celu rozróżnienia z PMS.

PMDD i Inne Zaburzenia Nastroju

Zwykle, u których przez cały miesiąc objawy depresji lub lęku, pogarszające się tuż przed miesiączką, okres, że cerpi na fantzenie nastroju, a nie at PMDD.

W każdym cyklu miesiączkowym należy przyciąć wczesną przerwę dni co najmniej 7–10, wczesne objawy PMDD pojawią się na podstawie rozpoznania.

Leczenie PMS i PMDD

Leczenie PMS i PMDD jest zwykle objawowe i uzupełniające rozwój zdrowej diety, unikania kofeiny, soli, alkoholu i alkoholu.

Zalecane jest regularne stosowanie leków aerobowych i innych leków zmniejszających stres oraz ćwiczenia fizyczne przez cały cykl menstruacyjny.

Wapń, magnez, witamina B6, kwas foliowy i niezbędne kwasy tłuszczowe są często przepisywane kobietom z PMS. Wykazują nauk u kobiet z PMS.

Część kobiety z poważnychmi objawami mogą wydawać leki doustne antykoncepcyjne w celu regulacji wahań hormonalnych. Można stosować leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna lub ibuprofen.

Osoby z PMDD mogą zapomnieć lub lekach przeciwdepresyjnego, tak jak selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Obejmuje to leki takie jak fluoksetyna, paroksetyna, escitalopram itp. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być stosowana lub z SSRI.

PMS, PMDD i zdrowie psychiczne

Prawie 10% kobiet z PMS, a zwłaszcza z PMDD, może mieć myśli samobójcze. Samobójstwo u kobiet z depresją jest pobyt po 14 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Należy o tym zapewnić i zapewnić odpowiednie leczenie. Występować występować ning problem, takie jak zaburzenia odżywiania oraz nadużywanie narkotyków i alkoholu.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Differences-between-Paranoid-Personality-Disorder-and-Paranoid-Schizophrenia.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Paranoiczne zaburzenie osobją ostateczną ostateczną objawia się irracjonalnym strachem lub parano, że ktoś planuje skrzywdzić. Stan chorobowy jest diagnozowany, gdy dana osoba obawia siego do tego stopnia, że ​​zaczyna się na szybkie życie zawodowe, osobiste lub społeczne.

Taką wszechobecność nieufność do innych można również złączyć w schizofrenii, dwa schorzenia mają objawy, takie jak wycofanie się z innych i preferowanie izolacji. Jednak osoby z paranoidalnym zaburzeniem osobowości zwykle nie cervpią na halucynacje, kluczową cechę schizofrenii.

Przyczyny

Nigdy nie ma jednej znanej przyczyny paranoicznych zaburzeń osobowości. Cechy genetyczne, dane rodzinne i traumatyczne wydarzenia życiowe mogą odgrywać rolę w rozwoju choroby. Osoby z jednym chorobą częściej mają krewnego ze schizofrenią, couje, że może istnieć związek między badaniami schorzeniami.

Objawy

Objawy, które można zobaczyć u osoby z paranoicznym zaburzeniem osobowości, obejmują:

Irracjonalny strach, inne inni zrobią w krzywdę Wytrwałe poszukiwanie miejsca na to, inne inni chcą i skrzywdzić Wielokrotne kwestionowanie ukrytych motywów i wiarygodności ludzi Wrogość i Aggresja Powściągliwość i wycofanie społeczne Brak humoru Błędna interpretacja complementw jako krytyki Inne problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak lęk i depresja.

Przynajmniej z karty w przypadkach paranoi zaburzenia osobowości:

Nadmierne nowe i wzburzenie w odpowiedzi na postrzeganą krytykę Skłonność urazy Podejrzliwość Wojownicze i nieproporcjonalne koszowanie osobistych danych Nadmierne poczucie własnej wartości Troska lub latajrzanych spiskowców

Jedną z głównych różnic paranoidalnym zaburzeniem osobowości a schizofrenią jest to, hale halucynacje nigdy nie są typową cechą paranoidalnego zaburzenia osobowości. Halucynacje doświadczane w przypadkach schizofrenii mogą wykorzystać widzenie, słyszenie, wąchanie, czucie lub nawet smakowanie czegoś, czego w rzeczywistości nie ma.

Najczęstszym rodzajem halucynacji w schizofrenii są halucynacje słuchowe, w których chory słyszy głos w głowie.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Post-Traumatic-Stress-Disorder-(PTSD)-Symptoms.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Objawy zespołu stresu pourazowego, dołącz u jednej strony wszystkich osób, które doświadczyły traumatycznego wydarzenia życiowego. Objawy odznaczające sięcharacterystyką od osób, ale cechy cechy:

Koszmary – Koszmary teraz są z boku z pakietu stresu pourazowego. Koszmary powtórkę traumatycznego doświadczenia, które w trakcie procesu doprowadziło do zaburzeń. Flashbacki – Flashbacki opisują momenty, w których dana osoba doświadcza mentalnych obrazków, które już traumatyzowało. Izolacja – osoby zespołu stresu pourazowego zwykle czują się odizolowane i oddzielone od ludzi, rodziny i przyjaciół. Drażliwość i poczucie winy – osoby mogą być w stanie nadpobudliwości, powodując zwiększony niepokój, trudności w zasypianiu i drażliwość, zwłaszcza w obliczu wspomnień traumatycnn. Trudności z koncentracją – bezsenność spowodowana koszmarami, retrospekcjami i niepokojem może dojść do trudności w koncentracji. Prowadzenie pojazdów i prowadzenie ciężkich maszyn w warunkach obniżonej koncentracji może być niebezpieczne. Lęk i cerpienie – Przypomnienie lub traumatyczny doświadczeniu napływowy silny niepokój i cerpienie. Objawy mogą być fizyczne, takie jak pocenie się, kołatanie serca, zawroty głowy, bóle głowy, skurcze żołądka i intensywny strach. Na przykład osoba, która rozwinęła zespół stresu pourazowego po potrąceniu na napęd związany z pożarem, może mieć ataki paniki lub odczuwać niepokój na widok pożarów, nawet, któreziekod. Unikanie wyzwalaczy – Inną powszechną cechę zespołu stresu pourazowego jest unikanie wydarzeń wyzwalaczy, które ponownie rozpalić wspomnienia traumatycznego wydarzenia. Tak więc, zgadzając się ponownie najnowszego, nowa osoba, przeżyła związana z pożarem, może uniknąć pożarów, a nawet nabrać i fobii. Zaburzenia depresyjne i zaburzenia nastroju mogą być z zespołu stresu pourazowego Nadużywanie sprzętu – nadużywanie jednostki, takie jak alkohol lub narkotyki, jest związane z zaburzeniem, która się do tych środków, aby pomóc w poradzić sobie strachem i lękiem. Apatia – cerpiący może stać się odrętwiały emocjonalnie i obojętny na emoje.

Objawy mogą używać się w po byciu świadkiem lub doświadczeniem traumatycznym wydarzenia. Jednak w około 15% „Agnieszka może minąć kilka miesięcy, a nawet lat, objawy zaczną się pojawiać. Objawy mogą również zniknąć na chwilę. Po tym okresie remisji wielkiej często epizod nagłego nasilenia się pik.

Dzieci zespołu stresu pourazowego

Dzieci z tym zaburzenie mają objawy, jak:

Moczenie łóżka Zapominanie lub niemożność mówienia Przyleganie do rodziców lub opiekunów Lęk separacyjny Drażliwość Utrata apetytu Odgrywanie kroków, które i przeraziło podczas odgrywania ról

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 23 sierpnia 2018 r

„Https://www.news-medical.net/health/Causes-of-crabs-(pubic-lice).aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Kraby czy wszy łonowe, wbrew powszechnego przekonaniu, nigdy są tylko złą higieną osobistą. Pobawienie strony na udową i czystą osobowość poprzez bliski contact z pasją. Wszy pełzają z ulubionych osób. Ty wszy nigdy nie potrafią latać ani skakać. 1-7

Organizacja sprawczy i jego cykl ciyciowy

Wszy łonowe zwane Pthiris pubis różnią się od wszy głowowych. Dorosłe osobniki są żółtawoszare lub podpalane i wyglądają jak kraby.

Wszy łonowe mają sześć nóg, przednie nogi tylko bardzo duże i wyglądają jak szczypce kraba. I druga i trzecia dla nóg mają końce przypominające pazury, które równolegle w trzymają szorstkie włosy.

Dorosła wszy ma około 2 mm długości. Samice są wielkie większe niż samce. Wszy żyją od jednego od trzech miesięcy. Samica wszy w ciągu swojego życia życia do 300 yaj.

Samica haha ​​przyczepia je specjalnie wydzielonym klejem lub materiałem cementującym do podstawy włosa. Haha jad się białawoszare i są mniejsze niż główka szpilki. Haha wylęgają się po 6–10 dni.

Haha przekształcają się w nimfy. To niedojrzałe wszy, które wykluwają się z gnid. Nimfa wygląda jak dorosła wesz łonowa, ale jest mniejsza. Dojrzewają jedną z postaci dorosłych po około dwóch tygodni od trzech tygodniach. Aby żyć, nimfa musi żywić się ludzką krwią. Osiągają dorosłość w dwóch od trzech tygodni i mogą rozpocząć własne cykl rozrodczy.

Wszy łonowe żywi się ludzką krwią. Wszy łonowe poza organizacjami człowieka mogą żyć z 24 godzin. Rzadko opuszczają ludzkie ciało, chyba że przenoszą się na osobę osoby. You wszy żyją na grubych, grubych włosach, takie jak włosy łonowe.

Wszy te mogą również żyć na innych włosach na ciele, takie jak te wokół odbytu, pach, brody, wąsów, klatki piersiowej, brzucha i rzadko brwi, nawet rzęsy.

Nigdy nie wyjaśniono na włosach na skórze głowy, ponieważ są one cieńsze, bardziej miękkie i delikatniejsze w porównaniu do włosów na ciele. Wszy łonowe różnią się od wszy głowowych (zwanych Pediculus humanus capitis). Wszy łonowe nie żyją na innych polach.

Sposób przenoszenia wszy łonowej

Wszy łonowe są najczęściej przenoszone przez bliski kontakt z zakażoną. Może być również kontaktem seksualnym. Seks pochwowy, oralny lub analny bez zabezpieczenia może przenosić infekcję od osoby dotkniętej chorobą.

Prezerwatywy i acon mechaniczne środki antykoncepcyjne nigdy mogą zapobiegać przenoszeniu wszy, ponieważ żyją one na włosach łonowych.

Całowanie osoby, której broda jest zarażona wszy lub przytulanie jej, może również przenosić wszy od osób na osobę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą je złapać i prac te wszy.

Selektywne werbszy łonowe są rzadkie, mogą również wybierać się poprzez dzielenie pościeli, odzież, ręczników, sedesów itp. z zarażoną. Ten sposób przenoszenia jest rzadki, ponieważ wszy opuszczają rzadko, kiedy żyją, żyć na przedmiocie nieożywionym, takie jak ubranie, przez równy i krótki okres czasu.

Przenoszenie przez powszechne deskę sedesową jest również niezwykle rzadkie, ponieważ wszy nie żyję długo z dala od ciepłego ciała, stopy nigdy nie są w stanie chodzić po głkiadkichowow sewz.